Victoria - 2010-03-17 18:37:05

Jedną z interpretacji niedawnych, opowieści o Wieży Babel, jest jakoby była to opowieść o tym, dlaczego mózg ludzki ma tylko część swoich możliwości. Interpretacja ta pojawia się na zajęciach językoznawczych z zakresu interpretacji słowa pisanego, bazując na przekazie gramatycznym jak i kontekstualnym. Muszę przyznać, że ta interpretacja jest bliska mojemu spojrzeniu na świat. Oto człowiek, istota tworzona na obraz i podobieństwo Boga. Posiada umiejętności telepatyczne, empatię, umiejętność wychodzenia z ciała i świadomy sen jak i wiele innych zdolności. Człowiek, który w swym podobieństwie do Boga posiada jedną słabość- pychę. "Ograniczmy go więc - powiedział Pan - by w swej pysze i głupocie nie zniszczył tego co Mu dałem - dokończył myśl" i tak jak powiedział, tak zrobił. Wieża Babel to podział..izolacja...ograniczenie.. dla naszego dobra? Proszę o wasze głosy...

blackunicorn - 2010-03-17 19:00:46

Więc udzielę się jako pierwszy.. Nie nowością jest że różni luzie wykorzystują różny procent swoich możliwości... Ponadto mózg ludzki pracuje dziś sprawniej niż tysiąc lat temu - oczywiście nie mówię o wszystkich ludziach i mózgach - są i tacy którzy nie korzystają za wiele z możliwości swojego mózgu.
Są ludzie zdolni przełamać te ograniczenia.
Jednak co musi zostać zauważone naukowcy nie są w stanie odpowiedzieć czy faktycznie te partie mózgu które określają jako uśpione faktycznie takie są, czy też ich działanie nie jest przez nich zauważane.
Zdarza się że zniszczeniu ulega część mózgu wedle naukowców odpowiedzialna za jakąś funkcję, a ku ich zdziwieniu człowiek nadal jest do tej funkcji zdolny.
Zdarzają się też sytuacje odwrotne gdy uszkodzenia są zdaniem naukowców "niewielkie" a jednak człowiek i jego mózg nie funkcjonują normalnie.
Temat moim zdaniem jest tak mało znany nauce że za wcześnie jest na snucie teorii i przypuszczeń z nim związanych.

Victoria - 2010-03-17 19:05:12

Alucardzie, mój drogi, ale właśnie teorie snuć możemy, niezależnie od tego ile już wiadomo. Wszak rozmowy o Bogu czy wampirach to też w dużej mierze snucie teorii o tym co niezbadane...

blackunicorn - 2011-05-27 11:36:41

Być może dobrze prawisz. Wszak często snucie takich teorii jest impulsem dla świata nauki, że coś należy dogłębniej zbadać.

www.rebelde.pun.pl www.polisharmyclan.pun.pl www.shahid-kapur.pun.pl www.lu.pun.pl www.cs-rozrabiaki.pun.pl